Sigmund de Jong en Sol LeWitt

Eerbetoon aan Sol LeWitt

Traditioneel eert iCOON elk jaar minimalistische kunstenaars uit de jaren 60 van de vorige eeuw. Dit jaar is dat Sol LeWitt. Vier muralisten en één 3D-kunstenaar laten hun werk zien in iCOON. Samen met Marleen van Wijngaarden, oprichter van het Rotterdamse Murals Inc. selecteerde Helma Vlemmings, curator van iCOON, de muralisten: Nanna van Heest, Jelmer Noordeman, Ropp Schouten en Sigmund de Jong. Zij maken éen of meerdere muurschilderingen binnen en buiten.
Joep Brouwer werd als vijfde kunstenaar gevraagd om, met zijn sculpturen, een verbinding te maken tussen de vier ruimtes van iCOON.

Sigmund de Jong

Sigmund de Jong komt uit Rotterdam en heeft gestudeerd aan de HKU in Utrecht, de ArtEZ Arnhem en De Ateliers van 1980 tot 1988. In zijn muurschilderingen, ‘Wall Concepts’, is de kleur en lijnvoering gerelateerd aan de architecturale structuur van het gebied eromheen. Als er een ‘Wall Concept’ bij iemand wordt aangebracht, wordt het kunstwerk tot stand gebracht door participatie van beide partijen. Door de interactie tussen de bewoner, het specifieke interieur én de kunstenaar ontstaat er een open en organisch proces. Het is niet alleen 'site specific', maar er is op sociaal niveau ook constructieve interactie ingesloten. De ‘Wall Concept’ is specifiek en krijgt daardoor een zeer bijzondere kwaliteit. Het gaat om de ervaring.

Sigmund de Jong begint op 16 augustus aan zijn mural(s) bij iCOON. Ze zijn voor het eerst te zien op 24 augustus.

Werk van Sigmund de Jong