Joep Brouwer en Sol LeWitt

Eerbetoon aan Sol LeWitt

Traditioneel eert iCOON elk jaar minimalistische kunstenaars uit de jaren 60 van de vorige eeuw. Dit jaar is dat Sol LeWitt. Vier muralisten en één 3D-kunstenaar laten hun werk zien in iCOON. Samen met Marleen van Wijngaarden, oprichter van het Rotterdamse Murals Inc. selecteerde Helma Vlemmings, curator van iCOON, de muralisten: Nanna van Heest, Jelmer Noordeman, Ropp Schouten en Sigmund de Jong. Zij maken éen of meerdere muurschilderingen binnen en buiten.
Joep Brouwer werd als vijfde kunstenaar gevraagd om, met zijn sculpturen, een verbinding te maken tussen de vier ruimtes van iCOON.

Joep Brouwer

Joep Brouwer: "Sommige dingen wil ik tekenen, maar soms ook niet en dan volstaat alleen de herinnering. De dingen zijn gesprekken, situaties, een handeling. De vertaling van ding naar tekening heb ik altijd prettig gevonden."

In zijn werk onderzoekt Joep Brouwer hoe de mens zijn leefomgeving gebruikt, aanpast en probeert te begrijpen. De ervaring van openbare en private ruimtes speelt daarin een belangrijk rol, evenals de vaak onzichtbare systemen die deze ruimtes reguleren. Grafische beeldtaal zoals plattegronden, pictogrammen en instructietekeningen zijn terugkerende elementen in zijn werk. Ze bieden houvast, structuur en zijn te ‘lezen’ voor, in principe, iedereen. Juist de tegenstelling tussen deze leesbaarheid en de complexe werkelijkheid die erachter schuilgaat, vormen voor Brouwer een spanningsveld.

Door materialen en technieken te combineren, zoals hout, klei, prints en tekeningen, zoekt Brouwer naar een beeldtaal die gelaagd en fragmentarisch is. Technische precisie en menselijke ambacht komen dicht bij elkaar te liggen, wat resulteert in ruimtelijke objecten en wandsculpturen die uitnodigen om op verschillende manieren gelezen te worden.

Werk van Joep Brouwer